Jesienią 2021 roku aplikacja trafficpilot została oficjalnie wydana w dwóch austriackich miastach – Wiedniu i Salzburgu. Korzystając z trafficpilot zmotoryzowani i rowerzyści będą mogli przejeżdżać przez skrzyżowania bez zatrzymywania się i postoju na czerwonym świetle. W tym celu użytkownicy aplikacji otrzymywać będą informacje o tym jakiego sygnału mogą się spodziewać dojeżdżając do sygnalizatora. Predykcja oparta jest o aktualną prędkość pojazdu. Informacja graficzna oraz głosowa pozwala dostosować prędkość jazdy.

Salzburg był pierwszym austriackim miastem, w którym uruchomiono aplikację trafficpilot. Od 17.09.2021 korzystając z usługi użytkownicy dróg mogą poruszać się przez miasto w sposób płynny i mniej stresujący. Obecnie aplikacja dokonuje predykcji dla 141 sygnalizacji świetlnych w Salzburgu.

W listopadzie (03.11.2021) usługa została także uruchomiona w austriackiej stolicy. Mieszkańcy, osoby dojeżdżające do pracy, a także inni użytkownicy otrzymują prognozy dla 75 sygnalizacji świetlnych w Wiedniu, dzięki czemu mogą poruszać się w sposób bardziej efektywny, unikając zbędnych postojów. Do tej pory obszar dla którego dokonywana jest predykcja obejmuje 17km wzdłuż Kanału Dunajskiego (po obu stronach), a także wiedeńskie ulice: Ringstraße, Prinz-Eugen-Straße oraz Landstraßer Gürtel.

Firma GEVAS software opracowała także, na wyłączność dla Wiednia, aplikację „Grüne Welle Wien“, która przekazuje informacje o prognozowanym czasie przełączania sygnalizacji.