Project Description

Sterowanie sieciowe w Ratyzbonie

Od września 2011 w Ratyzbonie funkcjonuje system sterowania sieciowego firmy GEVAS software: BALANCE steruje ruchem na 33 skrzyżowaniach w północnej części miasta. System został uruchomiony we współpracy z firmą SWARCO, która jest producentem istniejącego wcześniej systemu sterowania ruchem.

Ratyzbona to czwarte co do wielkości miasto Bawarii zamieszkałe przez 150 tysięcy mieszkańców. Słynące z doskonale zachowanego średniowiecznego starego miasta wpisanego na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Ratyzbona jest dziś jednym z najszybciej rozwijających się regionów w Niemczech.

Ma to wpływ na kształt ruchu drogowego w mieście. Szczególnie interesująca jest pod tym względem północna część miasta. W obszarze metropolitalnym dostępne są tylko 3 przeprawy drogowe północ-południe przez Dunaj. Występuje duży ruch podróżnych przemieszczających się w celach zawodowych, a na północ od Dunaju zlokalizowane są centra handlowe i główny obszar komercyjny przyciągający wielu podróżnych.

BALANCE zapewnia optymalne sterowanie sygnalizacją na całym obszarze. Dodatkowo system zawiera funkcjonalność raportowania o sytuacji drogowej w całym mieście. System sterowania automatycznie wybiera programy sygnalizacji, które są następnie dopasowywane do określonej sytuacji drogowej przez co poprawiają płynnośc ruchu.

Zamawiający:
City of Regensburg, Amt für Öffentliche Ordnung und Straßenverkehr