Frankfurt nad Menem z nową witryną internetową do zarządzania ruchem.

“Podróż jest moją nagrodą”

Jest to motto nowej witryny internetowej Biura Ruchu Drogowego we Frankfurcie nad Menem, która została uruchomiona w samą porę na Międzynarodowy Salon Samochodowy (IAA) oraz Dzień Jedności Niemiec. Portal został opracowany przez GEVAS software i firmę “FIRMAZWEI”.

Przedstawiciel Biura Ruchu Drogowego Stefan Majer powiedział: “cieszy mnie fakt, że nowa witryna internetowa ruchu drogowego jest uruchomiona w samą porę na Międzynarodowy Salon Samochodowy oraz Dzień Jedności Niemiec. Szczególnie podczas takich wydarzeń, mających ogromny wpływ na ruch drogowy nowa witryna mainziel.de oferuje mieszkańcom możliwość uzyskania przydatnych informacji”.

Poza informacjami o aktualnych robotach drogowych, czy dostępnych miejscach parkingowych oraz bieżących aktualnościach drogowych pojawia się informacja dla rowerzystów i ogłoszenia o wydarzeniach powodujących utrudnienia w ruchu. Przy projektowaniu portalu położono naciska na przejrzysty i łatwo przyswajalny sposób prezentacji map. Zgodnie z ustawieniami fitrów dane mogą być ukryte lub widoczne i przedstawiane na ekranie na wiele sposobów, a Kalendarz Ruchu umożliwia pokazywanie sytuacji drogowej konkretnego dnia, bądź w określonych przedziałach czasu.